Alasovci su odbranili bajku

11/17/2016

U sredu, 16. 11. 2016. učenici petog razreda su  u DKC prisustvovali glavnom programu festivala “ Krokodokodil“ u okviru kojeg su pogledali predstavu „Kako su Lola i  Ivica spasili bajku“ nakon čega su dodeljene nagrade ovogodišnjim dobitnicima.
Među nagrađenima našla se i naša Jelena Žarković 5/3  koja je u konkurenciji od skoro 500 radova dece iz cele Srbije osvojila 2. mesto. Međutim, i naša škola je dobila posebno priznanje i poklon u vidu divnih knjiga kao nagrada svim učenicima koji su svojim radovima doprineli ovom prestižnom festivalu ( preko 30 likovnih i literarnih radova učenika 3. i 5. razreda).

FESTIVAL KROKODOKODIL – takmičenje za najbolju ilustraciju i bajku je svojim radionicama i programom aktuelizovala odnos preda književnom žanru bajke u savremenom književnom stvaralaštvu za decu. Autori su najaktuelniji dečiji pisci i ilustratori dečijih knjiga danas.
( Jasminka Petrović, Dejan Aleksić, Raša Popov i dr.)
Čestitamo Jeleni na nagradi, ali i svim ostalim učenicima koji su učestvovali na ovom nagradnom konkursu!!!