Југословенска кинотека

10/18/2018

30.септембра 2018. ученици седмог два ,посетили су са наставницом српског Слађаном Марковски Југословенску кинотеку.У препуној свечаној сали имали су прилику да гледају дигитално рестаурирану верзију филма „Национална класа“Горана Марковића.Ученици су уживали гледајући стари филм у другачијем светлу.Неки од њих су филм гледали и раније у кућним условима ,али су рекли да је ово за њих био посебан доживљај.
Како је дигитална верзија филма Национална класа оставила леп утисак на ученике седмог два,они су изразили жељу да поново посете Југословенску кинотеку.Овог пута избор је био филм „Маратонци трче почасни круг“.У оквиру недеље посвећене Павлу Вуисићу 10.10.2018. у Музеју кинотеке ученици су гледали култну црну комедију Слободана Шијана.Иако скоро сви ученици филм знају напамет, смех и добра атмосфера нису изостали.