Дан детета

06/01/2021

Светски ДАН ДЕТЕТА пригодно је обележен и у нашој школи. У сарадњи одељенских старешина и библиотекарке креирана је мини изложба са темом права и живота деце у свету, коју су најпре ученици са наставницима посетили, а касније у својим учионицама разговарали о начинима како заједно да допринесу томе да  сва деца буду безбрижна и срећна.

Детињство је један од најлепших периода у животу, када се играмо и дружимо, учимо и сазнајемо, певамо и плешемо, радујемо се свом животу и одрастању. Тога дана улепшали су другу или другарици дан, цртали им, причали лепе речи и радовали се играма у школском дворишту.

Светски дан детета се обележава са циљем да се јавности скрене пажња на обавезу друштва према деци и неопходност да им помогне у озбиљним проблемима са којима се деца широм света суочавају.

Основни принципи Конвенције о правима детета , усвојене од стране Уједињених нација 1989.године су:

-Право на живот, опстанак и развој

-Најбољи интерес детета

-Право на пратиципацију

-Право на недискриминацију

Деца света јесу драгуљи. Она су јединствена, искрена, забавна, отпорна, захвална, радознала, неуморна, спонтана, весела, природна бића, сањари и освајачи својих снова. Због свега тога, школа блиста када су деца у учионицама, ходницима и на школском дворишту.

Био је то један школски блистав дан, за децу безбрижан, уз децу предиван.

Циљ је постати човек, а срећа је остати дете!