Креативна радионица Чаролија читања

10/12/2021

У школској библиотеци одржана је креативна радионица „Чаролија читања“ са представницима ученика 9 одељења млађих разреда. Реализатори су Милица Јовановић, сарадник школске библиотеке испред Пријатеља општине Чукарица и библиотекарка Ружа Лалић.

Представници одељења:

2/1 Јелисавета Васиљевић

2/2 Нико Бјелица

2/3 Петра Ћирковић

3/1 Илија Иванчевић

3/2 Наталија Сладаковић

4/1 Лола Анђела Зимоњић

4/2 Живко Вук Росић

4/3 Нина Јовановић

4/4 Јана Ристовић

Приче ученика у овој радионици биле су најпре инспирисане именом које им припада, затим одломком из књиге „Галеб Џонатан Ливингстон“, Ричарда Баха. Разговарали смо о тексту, како смо разумели прочитано и како бисмо допунили причу. Предлози су били садржајни, лепи и занимљиви, чиме су доказали богат речник.

Ученици разговором дочарали своје разумевање речи, асоцијација, загонетки, пословица и изрека, које им могу бити водичи за успех и срећу. Лепота добре и успешне комуникације оплемењује сваку особу, због чега је важно бирати речи у свакој комуникацији, са родитељима, са другарима и са другим одраслим особама.

Ученици су одабрали групу у којој желе да раде и у практичном делу добили задатак да представе књигу краћег  формата на  плакату. Рад у тиму помогао је да се у договореном року обави задатак. На крају је свака група представила свој рад.

Библиотекарка

Ружа Лалић

Златни Аласовци!

Ученици-це 5.и 6. разреда учествовали на општинском такмичењу у фудбалу. Освојена су прва места и пласман на градско такмичење у обе конкуренције! Браво за наше фудбалерке и фудбалере!...