„ПОШТОВАНА ДЕЦО“ – РАДИОНИЦА ПОСВЕЋЕНА ДУШКУ РАДОВИЋУ,16.12.2022.

12/26/2022

Ученици 1/1 ( 21 ученик) са учитељицом Татјаном Маринковић посетили су школску библиотеку на позив библиотекарке да учествују у радионици посвећеној Душку Радовићу.

У библиотеци је постављена мини изложба о животу и раду Д.Радовића, а у главном холу школе још једна,изложба посвећена афоризмима којима је Радовић употпунио и оплеменио детињство и живот многих поједнаца.

Малени прваци су имали прилике да слушају песме из збирке песама „Поштована децо“. Многе стихове су и сами знали напамет. Весело су ђускали уз песму „Страшан лав“ који су изводила деца хора „Колибри“.Саслушали су све занимљивости о животу Друшка Радовића  и након тога, учествовали у квизу. На свих петнаест питања су одговорили тачно, на одушевљење учитељице.

Радионица је трајала један школски час, а прваци су обећали да ће поново доћи на неко ново дружење.

Ружа Лалић

шк.библиотекар

Златни Аласовци!

Ученици-це 5.и 6. разреда учествовали на општинском такмичењу у фудбалу. Освојена су прва места и пласман на градско такмичење у обе конкуренције! Браво за наше фудбалерке и фудбалере!...