У сарадњи са Издавачком кућом „Пчелица“ из Чачка школска библиотека је организовала промоцију књиге „Цајковићи“ ауторке Лепе Марковић. Ученицима одељења 3/4, учитељице Јелене Геић, представили смо нову књигу ауторке за децу, којој је ово била прва промоција.
Кроз дискусију са ученицима упознали смо их са „Људуљцима“ сићушним бићима који су главни ликови књиге. Они, попут људских бића, имају своје животе, место становања, породице, занимања, интересовања, хобије, таленте, проблеме и дилеме. У њиховом свету постоје необичне справе, попут „смањушка“ – справе за умањење слова, јер су љуљудци толико малени да не могу читати текст на књигама наше величине. Они су весели и радознали, помало несташни, увек активни и спремни за нове авантуре, можда помало и себични и својеглави, али изнад свега симпатични и крајње необични.
Посебно је интересантан њихов језик, могли смо га и научити, јер смо свавако своје име и презиме представили на њиховом језику. А затим за крај дружења, представили Аласиће као Цајковиће, на новом језику.
Било је то лепо и динамично дружење, занимљиво и протекло је у добром расположењу.
Захваљујемо се ауторки књиге, Лепи Марковић, на овом догађају у нашој школи, пуном ведрине и позитиве, посебно на подстицају да повећамо ниво своје маште и жеље за читањем добрих књига.
Ружа Лалић,
шк.библиотекар