РАДИОНИЦА „ ОГЛЕДАЛО“, ДРУГИ РАЗРЕД, ЧОС

10/08/2021

На часу ЧОС-а у одељењу 2/1 реализована је радионица „Огледало“ посвећена лепом понашању и дружењу међу вршњацима, као и одразу себе који откривамо својим понашањем.

Започета стиховима, који на шаљив начин описују понашање других особа, радионица је отварала нова питања и идеје како друге особе доживљавају нас саме и наше понашање.

Уследила је листа особина људи и деце, које смо најпре морали да објаснимо речима и примерима, а касније смо их груписали на позитивне и негативне. На наставном листићу, обојили су нацртан рам свог „огледала“ а затим су нацртали себе.На основу објашњених особина које су претходно објаснили добили су задатак да уз свој нацртан лик напишу особине које их красе.

Разговором и игром подстакли смо позитивну енергију. Радови ученика  приказани на одељенском паноу.

Реализаор радионице је библиотекарка Ружа Лалић.