САРАДЊА СА НАРОДНИМ ПОЗОРИШТЕМ, БАЈКА У РАДИОНИЦИ

10/08/2021

Ученици 1/3 (22 ученика) , учитељица Душица Марковић и библиотекарка Ружа Лалић, посетили су Музеј Народног позоришта и били учесници радионице „Бајка у радионици“.

У сали Музеја, дочекали су нас домаћини Драгица Гаћеша и директор Драган Стевовић.

Док су пријатан амбијент раздознало посматрали, наше прваке поздравила је глумица Бојана Стефановић, а они су се удобно сместили спремни за бајку.

Тема разговора била је бајка „Царево ново одело“ коју им је глумица прочитала, а затим су дуго разговарали о ликовима, поступцима и свему што су запазили док су слушали бајку.

Било је необичних коментара, али и питања која су постављали. Љубазно и стрпљиво, глумица Бојана Стефановић је одговарала, водећи рачуна о њиховом узрасту и разумевању прочитаног.

Посета је трајала око сат времена, а наши љубазни домаћини су предложили да се настави сарадња.

Библиотекарка,

Ружа Лалић

Златни Аласовци!

Ученици-це 5.и 6. разреда учествовали на општинском такмичењу у фудбалу. Освојена су прва места и пласман на градско такмичење у обе конкуренције! Браво за наше фудбалерке и фудбалере!...