Izaberite stranicu

Сарадња са Народном библиотеком

09/22/2021

Школска библиотека огранизовала је трибину „ Безбедност деце на интернету“ у сарадњи са Народном библиотеком Србије за заинтересоване ученике седмог и осмог разреда наше школе.

Предавач Влада Арсић је лиценцирани предавач МУП-а и аутор књиге „Армагедон“ која је изазвала велику пажњу јавности, јер је заснована на истинитим догађајима и искуствима службеника МУП-а Србије сабраних током истоимене акције, а односи се на опасности које прете деци и младима на инетрнету.

На организованој трибини присуствовали су ученици седмог и осмог разреда (36 ученика), одељенске старешине, неколико родитеља ученика, педагог и психолог школе.

Циљ трибине је био да оснажи и помогне ученицима како да се заштите и буду безбедни, јер садржи едукативне елементе које млади треба да знају: како се заштитити, које опасности вребају на интернету, на које начине предатори вребају своју жртву на интернету и како да се препознају ризичне ситуације. Превенцијом и указивањем на замке могу се избећи опасне и кобне ситуације по младе.

Ученици су били заинтересовани и веома пажљиви, јер по каснијим исказима, нису замишљали толико опасности као корисници интернета. Били су и занитересовани за наставак приче, па је договор да се планира још једна трибина Владе Арсића.

Библиотекарка

Ружа Лалић

Школско такмичење рецитатора, млађи разреди, 13.03.2024.

У школској библиотеци, одржано је школско такмичење рецитатора за ученике млађих разреда. Учествовало је укупно 14 ученика: ПРВИ РАЗРЕД 1/1 Петар Новаковић  „Страшан лав“ – Д. Радовић 1/2 Милан Пешут  „Птица у кавезу“ – Ј. Ј. Змај 1/2 Хана Дачић  „ Шта...