Свети Сава – школска слава

01/26/2022

Драги ученици , поштоване колеге , запослени школе,

„ На свим својим путевима знајте да прави буду путеви ваши и ноге ваше неће се спотицати“, говорио је Свети Сава.

27. јануара сећамо се првог просветитеља и архиепископа аутокефалне српске православне цркве, оснивача манастира Хиландара, Светог Саве. Његова дела, идеје и циљеви којима је стремио завет су за све нас не само данас већ и током прошлих дана, али и за свако наше сутра, за будућност српског рода. Неговањем нашег културно-историјског наслеђа, традиције и духовности, следићемо пут на који нас је повео и даље нас води  наш учитељ Свети Сава, а то је пут знања и просвећености.

Честитам вам Светог Саву – школску славу!

Драгана Кузмановић, директор школе

РЕЗУЛТАТИ СВЕТОСАВСКОГ КОНКУРСА

Нагађени ученици НИЖИХ РАЗРЕДА Светосавског ликовног конкурса:

Лана Тошић 43 – 1. место

Јана Ристовић 44 – 1. место

Антонија Бачлија 22 – 2. место

Тијана Николић 44 – 2. место

Ленка Першић 23 – 3. место

Соња Теслић 11 – 3. место

Нагађени ученици ВИШИХ РАЗРЕДА Светосавског ликовног конкурса:

Огњен Поповић 82 – 1. место

Кала Ћирић 71 – 1. место

Гала Јовановић 82 – 2. место

Аја Јовановић 82 – 2. место

Нађа Мирков 72 – 3. место

Ленка Лазаревић 83 – 3. место

Награђени ученици Светосавског литерарног конкурса:

Софија Маричић 51 – 1. место

Петра Панајотовић 61 – 2. место

Немања Антић 71 – 3. место

Честитамо награђеним ученицима, а све ученике који су учествовали на Светосавском конкурсу похваљујемо. Поносни смо што својом креативношћу гајите и чувате Светосавски дух.