ШЕСТА АКЦИЈА  ДШБС „ ЧИТАЈМО ГЛАСНО“

03/03/2023

У свечаној сали школе, за ученике млађих разреда, организована је Шеста акција Друштва школских библиотекара Србије „Читајмо гласно“.

Учесници су били ученици одељења:

1/2 (27 ученика) са учитељицом Љиљаном Лазаревић

1/3 ( 25 ученика) са учитељицом Аном Милошевић Максимовић

2/1 (29 ученика) са учитељицом Аном Ивановић

2/3 ( 22 ученика) са учитељицом Душицом Марковић

3/2 (27 ученика) са учитељицом Светланом Ђокић

У акцији „Читајмо гласно“ под слоганом „АЛАС ЧИТА НАГЛАС“ учествовало је 130 ученика.

Билблиотекарка је ученике упознала са значајем обележавања Националног дана књиге и причом о томе како је настала Народна библиотека Србије.

Затим је настављен разговор о књигама које читамо, о чему све волимо да читамо и због чега је читање важно. Одважни ученици су хтели да пред свима прочитају своју омиљену причу или песму.

А онда, тачно у пет до дванаест, на заједнички знак, почели смо сви да читамо одабрани текст.

Било је лепо, поучно и забавно. Насмејаних лица, сви смо се вратили на своје дневне школске задатке.

Ружа Лалић,

шк.библиотекар