150 година од рођења Михаила Петровића Аласа

12/01/2018

У оквиру великог јубулеја – 150 година од рођења Михаила Петровића Аласа, Друштво математичара Србије организовало је бесплатни акредитовани семинар и изложбу из сегмената живота ове знамените и  ретко свестране личности какав је био Михаило Петровић Алас.

Изложба садржи 42 постера о животу и раду Михаила Петровића Аласа. У школи је музејска поставка личних предмета и други експонати из живота научника.

Семинар је отворила помоћница министра за предшколско и основно образовање и васпитање, госпођа Весна Недељковић.

Предавања везана за живот и рад Михаила Петровића Аласа одржали су:

• Мирјана Шпехар, директорка ОШ „Михаило Петровић Алас“:
    О неговању традиција и сећања на лик и дело великог научника
  • проф. др Жарко Мијаиловић: Живот и дело МПА
  • проф. др Михаило Пантић: Књижевни рад МПА
  • проф. Светлана Поповић: Путовања МПА.
  • др Војислав Андрић: Педагошки рад МПА

Семинар је шавржен са округлим столом, на тему:

„Шта чинимо и шта можемо учинити да се у нашим школама и јавном животу сачува сећање на МПА и његово дело?“

Припремила М:Саичић

[supsystic-gallery id=116 position=center]