Битефови гледаоци

10/02/2018

Већ другу годину за редом пратимо Битеф полифонију и остварења редитељке Анђелке Николић која је ове године са својом провереном глумачком екипом  приредила интерпретацију и савремено тумачење народне епске песме „Женидба Душанова“. После читања и тумачења ове песме на часу, ученици 5/4 са својом настаницом српског језика Сузаном Дашић су имали прилику да присуствују претпремијери представе и дају лични допринос коначној изградњи представе својим учешћем, али и тумачењима, тј. одговорима у дискусији  која је ову традиционалну причу о женидби јунака повезала са актуелним, савременим недостацима нашег друштва – трговини људима, недостатку људских (женских) права и сл.
[supsystic-gallery id=104 position=center]