Дани франкофоније

03/30/2018

Ученици наше школе су као и сваке године  у марту месецу  учествовали у обележавању дана француског језика.

Група ученика петог разреда је посетила Француски институт  где су се упознали са радом ове институције,могућностима које она пружа ученицима и учествовали у друштвеним играма.

Група ученика седмог и осмог разреда је посетила Француску амбасаду.

Ученици шестог и осмог разреда су  учествовали на конкурсу на тему “ Стоп насиљу у школи „ који је расписало Удружење професора француског језика у сарадњи са Француским институтом.

У оквиру обележавања дана франкофоније и ученици нижих разреда су имали прилику да се кроз песмице и причу упознају са француским језиком.

Осим лепих културних садржаја лепе вести нам долазе и од такмичара.

Ученици Павле Глишић  8/2  и Вања Рајачић 8/4 су се пласирали на републичко такмичење из француског језика.

Наставници француског језика

Ивана Мирковић и Јована Арсић