Генерацијски излет седмака

12/04/2017

Војвођанска равница је још једном показала своју питому природу и на дан 1.децембра дочекала нас је ведрим, осунчаним даном.
Први дах природе и свежине поља осетили смо у дворцу Дунђерски. Осим лепоте грађевине, без даха нас је оставила ергела расних коња.
Након обиласка комплекса упутили смо се у Сомбор. Тамо нас је дочекао град са дугом и значајном традицијом, прелепе архитектуре, окићен бројним црквама и  дрвећем. Чак, ни касна јесен није могла да сакрије раскош зеленила , којим је заогрнут град. Посета Градском музеју, Градској кући потврдила је занимљиву ,древну историју.
Шетња широким корзоом дочарала нам је романтику и лежеран стил живота сомбораца.
Остало је још много тога да се види и разгледа. Мир и спокој овог града утицала је и на наше расположење.
Са сетом смо кренули за Београд и великом жељом да овде дођемо опет.
Припремила
ММСаичић