Инклузија кроз уметност

09/26/2018

У библиотеци „Драган Лукић“ одржана је радионица „Инклузија кроз уметност – промоција инклузије кроз аудио–визуелне уметности“ у којој су учесници били ученици 2/2 и корисници Дневног центра за особе са аутизмом „Стари град“. На радионици је представљена харфа као инструмент и водио се разговор о томе шта се све може представити музиком – музика може да представи емоцију (радост или тугу), да прикаже ситуацију, али и карактер неке особе. Затим је, уз помоћ харфе, направљена музичко – ликовна интеракција у којој су подједнако успешно учествовала сва деца. Професорка Жељка Милошевић је свирала харфу, а деца су на основу свог доживљаја тог свирања правила разноврсне цртеже који ће послужити за заједничку ликовну изложбу и поновно дружење.

[supsystic-gallery id=103 position=center]