ИЗВЕШТАЈ СА ПРВЕ ПЛАНИНАРСКЕ АКЦИЈЕ ПС “АЛАС“

09/20/2017

У суботу 16.09.2017. под покровитељством Министарства за спорт и омладину, а у организацији Планинарског савеза Србије, Планинарског савеза Београда и ПК “Балкан“  одржан  је Дан пешачења у Србији и 9. по реду акција Пешачењем до здравља.

На акцији је учествовао велики број основаца и средњошколаца из целог Београда (око 600 учесника).

У акцији Дан пешачења у Србији учествовало је 39 ученика из ОШ “Михаило Петровић Алас“( од укупног броја било је 13 првака). Групу су пратиле: Гордана Стевановић, педагог, Ивана Мајсторов, психолог, Љиљана Лазаревић, учитељица и Споменка Гуњевић, учитељица.

Кренули смо са Студентског трга у 9:00, а вратили се у 17:30 часова. Планинарски клуб Балкан је организовао бесплатан превоз до Авале и назад (аутобус ГСП-а) . Активно смо  пешачили 3-4 часа и препешачили 7-8км.

Краће и дуже паузе ученици су користили за одмор, дружење и игру.

Сви учесници акције добили су беџ.

СЛЕДЕЋА     ПЛАНИНАРСКА     АКЦИЈА

У октобру месецу (датум ће накнадно бити истакнут) 2017. године биће реализована акција Пешачењем до здравља. Уз професионалну подршку ПК  “Балкан  ученици ће обићи Каблар.

Све информације можете добити код Гоце педагога, Иване психолога или учитељица Споменке и Љиљане.

У Београду                                                                   Кординатор ПС “Алас“

18.09.2017.

[supsystic-gallery id=’32’]