Међународни дан матерњег језика

02/22/2018

Ученици Основне школе „Михаило Петровић Алас“ промишљали су и писали  зашто је матерњи језик битно неговати. Проналазили су и бележили мудре речи великих људи који су о матерњем језику писали. Многи ученици су записивали  своје омиљене стихове на матерњем језику. Наши ученици су својим радовима обележили 21. фебруар, Међународни дан матерњег језика.У прилогу је само део онога што је данас урађено.

„Уколико се обраћаш човеку језиком који разуме, то иде у његову главу. Уколико му се обраћаш на матерњем језику, то иде у његово срце.“ Нелсон Мендела