Музеј науке и технике, Београд

10/24/2019

Најстарија фабрика цемента на Балкану (Беочин), обележавала је свој јубилеј (180 година) делом и у Музеју науке и технике. Музеј је у сарадњи са школом организовао за ученике 4.разреда пригодан програм у којем су они били и посетиоци и учесници.
Програм је обухватао три дела: обилазак изложбе поводом јубилеја, едукативан квиз о заштити животне средине и креативну радионицу израде корисних предмета од цемента и разног отпадног материјала.

Ученици су били одушевљени што су имали прилике да покажу своје знање из екологије, а посебно израдом предмета од материјала којим никада нису стварали. Осушени предмети ( са радионице) биће послати у школу након сушења.