Наставници у улози ученика

03/06/2018

На дводневном семинару :“ Методика реализације модула у настави техника и технологија као могућност развоја креативности ученика“, наш наставнички актив Славица Пантелић, Миомирка Саичић и Марија Смиљанић био је у улози ученика.

Циљ семинара је био да се предмет што више приближи ученику и да подстакне креативно и предузетничко размишљање.

Кроз радионице се подстиче мануелни рад који на најфинијем нивоу развија мозак и буди способности ученика. Све је конципирано да се развија техничко мишљење и логика како би се ученик научио да самостално размишља и преузима личну одговорност. Ове карактеристике утичу на осамостаљивање и развијање предузетничког духа и повезивања међупредметних знања.

Миомирка Саичић

[supsystic-gallery id=65 position=center]