O Петру II Петровићу Његошу

10/29/2017

У уторак, 24. 10. 2017. у кабинету број шест отворили смо врата посетиоцима. Обукли смо традиционалну ношњу народа Црне Горе и покушали  још једном да одговоримо на питања која отвара велико дело владара и владике Црне Горе и песника чији рад надилази националне оквире. Разговарали смо о „Горском вијенцу“ Петра II Петровића Његоша и тумачили стихове који су нам сликали историју црногорског народа за време турских освајања Европе. У те стихове плео је владика Раде традицију, културу, историју, религију, филозофију и целокупан живот једног малог народа.
[supsystic-gallery id=43]