Посета сајму књига

11/02/2018

Ученици петог разреда су са наставницом српског језика Слађаном Марковски,посетили 63.Међународни београдски сајам књига.Почасни гост ове године био је Мароко, а све се одигравало под слоганом „Радост читања“.Велику радост и част нашим петацима приредио је писац Урош Петровић.На штанду књижаре Делфи познати писац је задавао загонетке и делио лоптице као награду ономе ко реши загонетку.Ученици су имали  привилегију и да им се Урош Петровић потпише на своју нову књигу“Неко се уселио у ону стару вилу“.Посебно занимљиво за ученике је било упознавање са илустратором књиге Александром Золотићем.Он је цртао портрете ученика на књизи поред потписа писца.