Поштовани родитељи и драги ученици

03/12/2021

Обавештавамо вас да је на основу препоруке Кризног штаба, од 12.3.2021. донета одлука да се у седмици од 15. до 19. марта 2021.године, за све разреде другог циклуса (од 5. до 8. разреда) основне школе, настава организује путем наставе на даљину.

Према наведеном допису, настава се реализује на следећи начин:

-у првом циклусу (од 1. до 4. разреда ) настава се организује свакодневно у школи кроз непосредан образовно-васпитни рад, као и до сада

-у другом циклусу (од 5. до 8. разреда ) образовно –васпитни рад  оствариваће се путем наставе  на даљину, уз коришћење платформе Google classroom. Обезбеђено је и емитовање часова путем РТС-а.

Настава се изводи по постојећем распореду часова, путем Google платформе и почиње у 14.00.  Часови трају 45 минута по следећој сатници:

1. час   14.00 – 14.45

2. час   14.50 – 15.35

3. час   15.55 – 16.40

4. час   16.45 – 17.30

5. час   17.35 – 18.20

6. час   18.25 – 19.10

Наставник у договору са ученицима организује часове допунске, додатне и припремне наставе.

Ученици су  у обавези да прате наставу, а наставник ће водити евиденцију одсутних ученика.

У наредној недељи неће бити физичких долазака ученика и наставника у школу ради оцењивања.

Провере знања ће бити благовремено најављиване, од стране наставника. Наставник је аутономан у планирању оцењивања и да одлучи о томе да ли ће се писмени задаци, планирани за наредни период, могу реализовати путем наставе на даљину.

Оцењиваће се све активности ученика: израда домаћих задатака, израда презентација и њихово излагање, активност на часовима, итд.

Начин реализације наставе ће се надаље прилагођавати у складу са препорукама надлежних органа и институција, а које су условљене епидемиолошком ситуацијом.

Мирјана Шпехар, директор школе