Пројектна настава из француског језика

06/05/2019

Тема пројектне наставе из француског језика, ове школске године, била је Школска брошура. Ученици сва четири одељења петог разреда урадили су, заједнички, по једну брошуру, свако испред свог одељења.

Циљ овог пројекта је  да се ученици обуче да самостално израде презентацију, тј. да представе своју школу и да сами одреде шта је оно што ће заузети главно место у тој презентацији. Нека одељења су се одлучила за форму проспекта, нека су направила књижицу или велики пано са подацима, односно текстом и фотографијама наше школе.

Осим што су се лепо забавили и уживали у оном што су направили као и похвалама које су од свог наставника добили за труд и идеје , ученици су показали и да могу да користе информације и податке у вези са школом, да умеју да опишу и представе предмете и своје окружење на француском језику. Савладали су вештине које се односе на сарадњу, рад са подацима и информацијама, испољили своје естетске компетенције и показали изузетну предузимљивост. Све су радили самостално, на велико задовољство своје наставнице Иване Мирковић која их је само усмеравала. Пројекат је покренут у фебруару и трајао је до краја маја месеца.