РОБОТИ СТИГЛИ У „АЛАС“

03/26/2017

Велика акција Фондације Б92  „КОДиграње“ у оквиру „Битке за знање“  има за   циљ   да све основне школе у Србији добију довољан број наставних алата – мБот робота уз помоћ којих ће ученици моћи да уче програмирање. Разумевање базичног програма, осим што је део описмењавања за 21. век, учи децу логичном размишљању, подстиче њихову  креативност, што је најважније – изграђује њихово самопоуздање.

У циљу стварања система који је у функцији креативног развоја наше деце и наша школа је осетила потребу да постане део ове акције и срећом нашли смо се међу првим школама у које су мБотови већ стигли!