САРАДЊА СА ЛОКАЛНОМ ЗАЈЕДНИЦОМ – МУЗЕЈ НАУКЕ И ТЕХНИКЕ

10/18/2019

На позив компаније „Lafarge“, Беочинске фабрике цемента, ученици четвртог разреда наше школе посетили су изложбу и учествовали у едукативном програму компаније, који је организован у Музеју науке и технике у Београду.

Програм је обухватао: обилазак изложбе поводом јубилеја – 180 година Беочинске фабрике цемента, едукативни квиз о заштити животне средине и креативне радионице израде корисних предмета од цемента и разног отпадног материјала.

Овај пројекат одобрен од Министарства просвете, науке и технолошког развоја, има циљ подизања свести деце млађег школског узраста о процесу добијања цемента и његовој употребној вредности, као и неопходности очувања и заштите животне средине. Начин и средства рада у пројекту примерена су дечјем узрасту.

Учитељице четвртог разреда