Sveti Sava

03/26/2017

У петак, 27. 1. 2017. прославили смо школску славу, Светог Саву.
Као и сваке године, отац Ваја је пред присутнима очитао молитву, након чега су гости уживали у програму који су ученици наше школе припремили са својим наставницима.
Приказивали смо документарни филм који је у свом десетоминутном трајању подсетио на значај Светог Саве за српски народ, али и важности целокупне лозе Немањића у српској историји и традицији. Ученици су на сцени глумили, свирали, певали, учествовали у квизу и надметали се у свом знању везаном за првог српског архиепископа и великог просветитеља.
Директорка школе, Мирјана Шпехар, наградила је најбоље ауторе  Светосавског литерарног и ликовног конкурса.
Осим ученика и запослених школе, слави су присуствовали и помоћница министра просвете Весна Недељковић, чланови школског одбора и савета родитеља, родитељи, као и многобројни пријатељи наше школе. Хвала им свима што су у увек уз нас и чине да свако наше славље и успех буду још већи. Посебну захвалност дугујемо Ирени Адамовић, која је као родитељ наших ученика и сама пожелела да учествује у програму, те је за ову прилику са ученицима нижих разреда припремила изузетно интересантан наративно – играни перформанс.
[supsystic-gallery id=’3′]