Радионица знаковног језика

10/31/2018

У библиотеци „Драган Лукић“ одржана је радионица знаковног језика у којој су учесници били ученици 2/2. Радионицу је водила Јулијана Лекић, судски тумач за знаковни језик, која је децу упознала са начином на који комуницирају глуве и наглуве особе. Ученици су са лакоћом и радошћу научили знаковну азбуку, која ће им, надам се, помоћи да лакше комуницирају са другарима који имају проблема са слухом. Током радионице приповедали смо народну песму „Ја сам чудо видео”, а онда смо је превели на знаковни језик. Дружење је завршено гледањем бајке „Лепотица и звер“ на знаковном језику.

Татјана Маринковић, проф. разредне наставе

[supsystic-gallery id=112 position=center]