Упис првака

Информације за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање  детета у ОШ

И ове године родитељи/други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ. Апликација за електронско заказивање биће достуна родитељима од 21.3.2022. године. Уколико родитељ не жели да закаже термин електронским путем овлашћено лице школе је у обавези да у име родитеља закаже термин за тестирање детета кроз апликацију.

Министарство просвете науке и технолошког развоја обезбедило је подршку родитељима у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ. Сва питања и недоумице у вези са заказивањем термина могу се поставити на контакт телефон : 0117350557

Упис ученика у први разред обавиће се у периоду од 1. априла до 31. маја 2022. године

Z

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само уколико сте преглед обавили код приватног лекара или увојној здравстевној установи (донети лекарско уверење у папирној форми).

Z

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада