Франкофонија 2017.

Датум објављивања

03/26/2017

ОШ Михаило Петровић Алас

admin

Наша школа је и ове године, на позив организатора Друштва пријатеља Француске, учествовала на концерту – рециталу, који се традиционално одржава сваке године у марту, месецу који је у целом свету проглашен за месец Франкофоније и обележава се различитим активностима, широм планете, које промовишу француски језик и културу.

Ове године наши ученици припремили су две тачке. Ученица 5. разреда Дена Обрадовић, извела је песму Гвоздена дама, у којој се описује лепота Ајфелове куле, а ученици 7. разреда, Миња Перић, Вања Рајачић и Павле Глишић на тренутак су дочарали славну Молијерову епоху изводећи сцену из Уображеног болесника.

Концерт је одржан 23. марта на великој сцени позоришта Вук, у Београду.

Повезане вести

Акција Црвеног крста

Акција Црвеног крста

 организацији Црвеног крста Стари град, 21. маја, одржано је општинско такмичење на тему „Смањење ризика и ублажавање последица од елементарних непогода и других опасности“. Домаћин такмичења била је Основна школа ,,Михаило Петровић Алас".На такмичењу су...