Посета Српској академији наука и уметности

03/30/2018

Ученици петог разреда Основне школе „Михаило Петровић Алас“ су у среду 28. 3. 2018. са својим разредним старешином Немањом Кнежевићем и наставницом српског језика Маријом Лакићевић посетили Српску академију наука и уметности.
Сазнали смо  шта је САНУ, од када ова институција постоји, како се постаје Академик, ко су познати академици, а ко председници САНУ-а до сада. Обишли смо библиотеку, архив, галерију, свечану салу,  легат  Олге Јеврић, задужбину Бранка Ћопића и многа друга одељења. Упознали смо академике које смо срели, трудили се тихо да приђемо кроз читаоницу, зарадили покоји осмех оних који су у њој вредно учили, и на крају добили сокиће од једног тате који ради при Институту. Сагласили смо се да смо много паметних страри научили и да наука може бити занимљива, а уметност веома апстрактна…Драго нам је што смо били… Фотографисали су нас, да кроз коју годину узмемо фотографију и избројимо колико нас је постало члан Српске академије наука и уметности.
[supsystic-gallery id=80 position=center]